Hlasování o nedůvěře vlády

KSČM odejde ze sálu při hlasování o nedůvěře vlády proto, že se nechce zúčastňovat další parlamentní frašky v podobě vyslovení nedůvěry vlády. Vláda dokončí svůj mandát s důvěrou i bez ní, což jasně řekl prezident Zeman. Volby jsou za pár měsíců a tam ať si lidé zvolí třeba Bartoše za premiéra a dalším prezidentem může být i Miroslav Kalousek. To je věcí a rozhodnutím a vůlí voličů nesuverénní země, zvané Česká republika.

Ano, KSČM se rozhodla pro jednotný odchod ze sálu a ne pro aktivní vyslovení nedůvěry vládě. Možná pro někoho ne zrovna logický krok, ale nejednota by pro voliče mohl být větší problém. Fakt je, že nestojí za to se kvůli vládě, která končí, ještě hádat uvnitř strany.

Smlouvu o toleranci vládě komunisté vypověděli už v dubnu a to proto, že vláda neplnila podmínky této dohody. Komunisté pak dodrží co slíbili a nebudou aktivně vyvolávat jednání o nedůvěře vlády. KSČM je tak jediná strana v parlamentu, která i jednostranně dodržuje dohody a smlouvy.

Možná že předbíhám celostátní a krajské vedení KSČM, ale kdyby na to náhodou zase zapomněli, pak je tu to alespoň mé vyjádření, které objasňuje důvody rozhodnutí poslaneckého klubu KSČM, podpořené více než 56  OV KSČM.

Ing. Petr Žáček