Malé osvěžení paměti, aneb Ukrajinská protože

Protože Evropská unie nutila Ukrajině nepřijatelnou asociační dohodu, ukrajinský prezident Janukovyč ji odmítl podepsat.

Protože prezident Janukovyč asociační dohodu s EU odmítl podepsat, nastal Majdan.

Protože nastal Majdan, vlády nad Ukrajinou se s podporou EU a USA zmocnily ultranacionalistické síly.

Protože se vlády nad Ukrajinou zmocnily ultranacionalistické síly, okamžitě přišly s návrhem na zrušení ruštiny jako úředního jazyka.

Protože ultranacionalistické síly přišly s návrhem na zrušení ruštiny jako úředního jazyka, začaly se východní ukrajinské regiony bouřit.

(Poznámka: Na východě Ukrajiny nežije proruské obyvatelstvo, jak nám už osm let bulíkuje Česká televize, nýbrž miliony Rusů. A protože na východě Ukrajiny žijí Rusové, cítí s nimi Rusko sounáležitost.)

Protože se východní ukrajinské regiony začaly bouřit, poslala na ně ukrajinská vláda armádu.

Protože ukrajinská vláda poslala na východní ukrajinské regiony armádu, akcelerovaly tam separatistické tendence.

Protože akcelerovaly separatistické tendence, ukrajinská vláda namísto nabídky rozumné autonomie dál harašila zbraněmi a přitápěla pod kotlem.

Protože ukrajinská vláda dál harašila zbraněmi a přitápěla pod kotlem, došla po osmi letech Rusům na obou stranách hranice trpělivost.

A jsme tam, kde jsme.

To nejsou jen mé myšlenky , pouze je formuluji a doplním o jedno protože navíc.
Protože EU a členské státy NATO jako vždy selhaly, došlo k eskalaci konfliktu, a místo diplomatického řešení tu máme válku, jako pokračování politiky násilnou cestou.

Věřím, že všichni mrtví z obou stran jsou štěstím bez sebe , když slyší o zaváděných sankcích Západu .
Je otázkou, ve kterém tisíciletí dostane lidstvo rozum a ukončí věčné válčení a zabíjení nevinných obětí. Snad se to do roku 2056 podaří, držme si palce. 🤪 😏

Ing. Petr Žáček, Petr Štěpánek