Rozpory a rozdělení

Rozpory mezi lidmi a rozdělení společnosti jako současná norma chování?

Kam se člověk podívá vidí samé rozpory a nekončící dohady mezi lidmi o čemkoliv, a je celkem jedno, zda se jedná spor o očkování proti covidu, či politické radosti servírované nám poslanci našeho parlamentu.

Snad je to tou atmosférou, ale tohle podnebí nějak přitáhlo i do stranických řad KSČM a to již od ZO, OV, KV až po samotné vedení strany. V atmosféře neustálých útoků, požadavků na změnu členů vedení všech stupňů, až po smršť různých dopisů létajících po internetu, tak trochu zapomínáme na nadcházející volby. Do těch přichází KSČM za stavu, který snad nikdo nepamatuje. Od útlumu a letargie členské základny způsobené nejen covidovými omezeními vlády, až po všemožné intriky provozované již delší dobu některými funkcionáři KSČM. Jejich výsledkem je znechucení voličů a mnohých, především mladých členů strany, a to vše v době, kdy za mladou krev považujeme každého pod 70 let věku.

Přečetl jsem si mnohé články a výzvy a popravdě nejsem z nich nijak moudrý. Za pozornost snad stojí jen Manifest RSDr. Urbana, který ale bohužel nikdo nebere vážně. V takové atmosféře je spolupráce v řadách členů KSČM jen jakousi sci-fi. Byla by pošetilost myslet si, že toto unikne pozornosti našich voličů, sympatizantů a některých médií.

O to více je nutné vážit si těch, kteří přece jen mají snahu ještě něco dělat, nebo, nedej bože, ještě občas použít zbytky svého zdravého rozumu v prospěch strany a úspěchu v nadcházejících volbách.

Prosím tedy všechny, kteří znají správnou odpověď na otázku kolik je 2+2, aby se spojili a pokusili se o zázrak, respektive o to, aby KSČM i po říjnových volbách obsadila pár křesel v parlamentu ČR.

Bez toho zůstane KSČM skupinou osob, která sice má návod jak vyřešit problémy Saturnu, Jupiteru a snad i několika jiných galaxií, ale není schopná vyřešit své vlastní vnitřní problémy.

Pokud by měl kdokoli nahradit současné vedení KSČM, pak ne proto, že víc křičí, ale proto, že má v hlavě srovnáno co a jak udělat pro záchranu strany. Rád bych si od těchto kandidátů přece jen něco přečetl. Stačí opravdu jedna strana A4. Protože podle mne není umění napsat nové Palackého spisy hovoříci o ničem, ale krátce, jasně a srozumitelně vysvětlit svoji ideu, kterou bude schopen i uskutečnit. Ostatní mohou klidně své stranické funkce opustit a nic moc se opravdu nestane.

Ing. Petr Žáček, předseda OV KSČM Domažlice